Чому гірчить кальян

Час прочитання: 4 хв. 12 сек.

Дим кальяну1603093108

Кожен курець хоче, щоб його кальян був смачним, ароматним і максимально приємним, як це й годиться. І про те, що кальян може гірчити і в думках не пробігає. Але не завжди так, як нам того хотілось би і кальян, на жаль, набуває присмак гіркоти. Саме в такі хвилини кожен задає собі питання, чому ж гірчить кальян?

Насамперед, для того щоб виключити можливу гіркоту диму враховуємо правильність забивання самого тютюну. І не варто розчаровуватися, якщо з першого разу у Вас не вийде. Повірте, через кілька спроб Ви точно будете знати, як забити кальян щоб не гірчив. Важливо правильно підібрати всі необхідні аксесуари, застосовувати якісну тютюнову суміш, купувати якісне вугілля і правильно все поєднувати, включаючи наповнювачі колби.

Основні причини гіркоти кальяну

  1. Тютюн
  • укладка тютюну - коли в процесі куріння горить тютюнове листя, то уникнути гіркоти в смаку диму у Вас не вийде. Неправильно зроблена забивка, а саме неправильне укладання тютюну в чашу, коли він стикається з фольгою, неодмінно призведе до його підгоряння. А тютюн не повинен горіти, він повинен тліти. Тому, уважно стежимо за тим, щоб тютюн ні в якому разі не торкався до фольги, залишаючи при цьому зазор приблизно 0,5 см;
  • якість тютюну і його зберігання - навіть якщо Ви купили якісний і соковитий тютюн, але при цьому зберігали його неправильно, тютюнова суміш втрачає свої властивості. Занадто вологий тютюн або занадто сухий краще не використовувати. Тютюн повинен мати соковиту текстуру і при цьому бути розсипчастим.

Для того щоб «виправити» тютюн після декількох невдалих спроб його зберігання, можна скористатися спеціальною рідиною або ж просушити його, якщо він став занадто вологим.

  1. Наповнювачі колби

Часто можна почути питання, чому гірчить кальян на воді адже, здавалося б, що в ньому немає нічого зайвого, що могло б надати диму гіркоти. Але і тут є свій нюанс, навіть чиста вода повинна бути попередньо очищена, а не взята відразу з-під крану. Та хлорка, яку часто можна відчути у воді, додасть кальяну свій неприємний аромат і смак.

  1. Вугілля

Ви все робите правильно і вже не знаєте, що робити якщо кальян гірчить, тоді придивіться до вугілля, яке Ви використовуєте. Неякісне, ненатуральне хімічне (швидкозаймисте) вугілля надає диму неприємний і гіркий смак. Також контролюємо його кількість. Мало вугілля - тютюн довго прогрівається, багато - горить. Тому дотримуємося «золотої серединки» відносно кількості і використовуємо лише натуральне вугілля.

Дим з кальяну

Отже, Ви все робите правильно, а кальян почав гірчити? Можливо причини в наступному:

  • погана герметичність з'єднань - перевіряємо, наскільки щільно всі складові кальяну стикаються один з одним. Якщо в прилад потрапляє повітря, то ймовірність того, що кальян гірчить і мало диму, збільшується;
  • фольга - всі отвори в ній повинні бути правильного діаметру і рівномірно розподілені. Тому застосування спеціальної фольги для кальяну виключить будь-які неприємні моменти, пов'язані з її застосуванням;
  • чаша - чистити чилім потрібно після кожного процесу куріння. При цьому сам матеріал чаші повинен бути таким, щоб він не сприяв підгорянню тютюну;
  • чистота приладу - абсолютно всі складові Вашого курильного пристрою слід чистити після кожного сеансу куріння. Якщо нехтувати цим правилом, то гіркоти диму Вам не уникнути.

Підводячи підсумок хочеться відзначити, якщо Ви будете враховувати всі вищезгадані рекомендації, то ймовірність того, що у Вас вийде смачний і якісний кальян тільки збільшується.

#Теги:

author
Шеф-редактор